Informacje o dostępności oraz zamówienia - tel.: 692 308 776

Sklep stacjonarny: Kraków, pl. Wszystkich Świętych 9

Otwarty: poniedziałek-piątek 11-18:50

 • Wpisz minimum 3 litery
 • Nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze…

  - J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

  ← Wróć

  UTOPIA U WŁADZY T.2 Historia Związku Sowieckiego od potęgi do upadku (1939-1991)

  "Książka, która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał".

  prof. Andrzej Nowak

  "Każdy, kto choć trochę interesuje się Rosją, powinien przeczytać tę książkę".

  Edward Crankshaw

  "Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego".

  Le Monde

  "Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami i komentowaniem otaczającej rzeczywistości".

  prof. Marc Raeff

  Utopia u władzy to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości.

  Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka.

  W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię.

  Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko - wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł - i wciąż odczuwa - cały świat.

  Poświęcona historii ZSRS Utopia u władzy w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.

  (opis wydawcy)

  Szczegółowe informacje
  Wydawca
  Rok wydania
  2016
  Okładka
  Twarda
  Format
  16cm x 16cm
  Stron
  724
  ISBN
  9788377857854
  Cena
  Księgarnia Zbroja 2023