Informacje o dostępności oraz zamówienia - tel.: 692 308 776

Sklep stacjonarny: Kraków, pl. Wszystkich Świętych 9

Otwarty: poniedziałek-piątek 11-18:50

 • Wpisz minimum 3 litery
 • Nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze…

  - J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

  ← Wróć

  W KURORTACH PRZEDWOJENNEJ POLSKI

  Po 1918 roku, w demokratyzującej się Europie i Ameryce, zwyczaj organizowania sobie wypoczynku poza miejscem zamieszkania, w rejonach szczególnie malowniczych, nie skażonych przemysłem, objął znacznie szersze warstwy społeczeństw. Podobnie stało się w odrodzonej Rzeczypospolitej, gdzie podróże po kraju miały w dodatku smak odkrywania na nowo zjednoczonej, wolnej ojczyzny.

  W latach dwudziestych XX wieku rosnąca popularność ruchu na świeżym powietrzu, sportów, a także wszelkich innych zajęć pozwalających uatrakcyjnić nadmiar wolnego czasu, jakim dysponowali goście uzdrowisk i miejscowości turystycznych. Z zapałem organizowano górskie wycieczki, żeglowano, uczono się pływać, grać w siatkówkę, tenisa. Wieczory rezerwowano dla muzyki, tańca i gier towarzyskich – przede wszystkim kart.

  Narty, dancing i brydż – to niewątpliwie najważniejsze rozrywki bywalców kurortów w okresie międzywojennym. Książka „W kurortach przedwojennej Polski” zabiera na w fascynującą podróż do modnych miejscowości wypoczynkowych Drugiej Rzeczpospolitej. Pierwszym pociągiem narciarskim udamy się do Zakopanego, gdzie przekonamy się między innymi, gdzie bywali namiętni brydżyści. Następnie odwiedzimy Krynicę i słynną „Patrię”. Zawitamy do Gdyni na jeden z modnych w tamtym czasie dancingów. Nie ominiemy również Druskiennik, w których stałym bywalcem był Marszałek Józef Piłsudski.

  (opis wydawcy)

  Szczegółowe informacje
  Wydawca
  PWN
  Rok wydania
  2020
  Okładka
  Miękka
  Format
  16.5cm x 20.5cm
  Stron
  180
  ISBN
  9788301214326
  Cena
  59,00 PLN
  Księgarnia Zbroja 2023